Mediterranean Village Hotel & Spa

Paralia Katerinis, Paralia Katerini, Pieria

Изграден по стапките на легендарниот планински Олимп и сместен на плажата Olympus Riviera, Mediterranean Village Hotel & Spa, ултрамодерен хотел со пет ѕвезди токму покрај морето, нуди комбинација од висококвалитетни услуги, одлично сместување и одлично гостопримство. Хотелот се наоѓа на само 700 метри од градот Паралија и на 7 км од градот Катерини.
На кратки растојанија од хотелот (најмногу помеѓу 12 – 30 км) ве очекуваат да ги посетите историските и културните области како Пидна, Дион, замокот Платамон, Макригијалос итн., како и манастири и традиционални населби, засолништа на планината Олимп и природна средина која го одзема здивот како кањонот Енипеас, потокот Агиа Кори, пештерите Вронду, потокот Орлијас и многу други.
На 78 километри оддалеченост се наоѓа градот Солун, вториот по големина град во Грција, секогаш жив, полн со културни знаменитости, трговски области, модерни и вкусни ресторани, исклучителни барови и ноќни жаришта. На кратко растојание од центарот на градот (85 км од нашиот хотел) се наоѓа меѓународниот аеродром „Македонија“ во Солун, подготвен да ги задоволи вашите домашни или меѓународни дестинации за летови.
Без сомнение, Олимп Ривиера е област која ги покрива интересите дури и на најпребирливиот посетител, обдарена од Бога и природата која хармонично ги комбинира планината и морето.


Вклучено

24-часовна рецепција / Рецепција
Служба за Трансфер на аеродром / пристаниште
Бебешки столчиња во ресторанот
Бар ресторан
Бар на плажа
Барач на плажа (до 4 ПАКСИ)
Лежалки и чадори на плажа
Крпи за плажа
Третман за убавина (на барање)
Bell-Boy Service
Билјард (базен) маса
Бутик
Изнајмување на автомобили и мотори
Комплексна област со ресторани и барови
Дневна служба за слугинката
Доктор (по барање)
Теретана
Амам
Затворен загреан базен
Интернет катче
Базен со џакузи
Услуга за перење и пеглање
Сан за лоби
Масажа
Мини маркет
Игралиште на отворено
Паркинг
Бар покрај базен
Снек бар во базен
Лежалки и чадори за базен
Крпи за базен
Ресторан
Услуга во соба
Сеф
Сателитска ТВ
Сауна
Spa
Спа простор (за деца)
Базен
Базен за деца
Базен со детски простор
Тоалети за инвалиди
Патничко биро
Водни спортови
Пристап на интернет преку Wi-Fi
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели