Miraggio Thermal Spa Resort

Paliouri, Paluri, Halkidiki, Prv Krak
Лоциран на југозападниот брег на Касандра, Халкидики, опкружен со недопрена природа, претставува повеќе од само уште едно луксузно одморалиште. Miraggio Thermal Spa & Resort претставува единствена дестинација. 286 елегантни, пространи единици, сите опремени во раскошен современ стил, опремени со висока технологија, претворајќи ги малите задоволства во исклучителни искуства. Дозволете вашето непце, ноздрите и видот да се препуштат на софистицирани и префинети вкусови, сензуални ароми и спектакуларни презентации на грчката, медитеранската и етничката кујна или „бесконечниот“ проток на духови, вински коктели и освежување. Препознатливи третмани, персонализирани консултации, инспирирани традиционални методи, термални изворски води се таму за да понудат релаксација, благосостојба, подмладување и подигање на умот и телото. Подарете си малку задоволство. Искусете го уживањето. Ако семејството е во сржта на луксузниот одмор, детската планета е вистински предизвик за сите возрасти, од 4 месеци до тинејџери. Без разлика дали се уметнички, авантуристички, интелектуални или динамични, младите гости ќе бидат вклучени во различни активности, незаборавни дотогаш. Оставете ги децата да бидат разгалени. Имајте пријатен одмор. Изобилството на спортски објекти и исклучителниот опсег на тренинзи во затворен и отворен простор е противотров за секојдневната рутина и заморот на умот. Технолошки напредна опрема за физички вежби, екстремни игри, објекти за спортови на вода, нуркање, терени, терени и терени покриваат најголем дел од современите спортови. „Здрав ум во здраво тело“ како што рекле Старите Грци. 88 лежишта за чамци од 10м до 25м, за закотвување во текот на целата година или како кратка пауза при долго патување со крстарење-едрење. Сите хотелски капацитети и услуги ви се на располагање. Без разлика дали се работи за конференција, конвенција, предавање, семинар или состанок, свадбени приеми, донкихотски меден месец, семејни прослави, романтични бегства или повеќе приватни настани, сето тоа се одржува со незаменлива елеганција, истакнат професионализам и висока дискретност. Хелиодром, изнајмување хели и авиони, изнајмување јахти, билети и резервации, лимузина и такси услуги, трансфери и шатл-автобус, аранжмани за професионални водичи, активности по мерка, патувања и екскурзии, приватни часови, излети, културни и традиционални настани, печат, исклучителни деликатеси & Локални производи... Хотелот ќе биде подготвен за сезоната 2016, ќе работи на база ноќевање со појадок, полупансион или полн пансион (шведска маса)

Вклучено

A La Carte
Банкомат
Барови
Кошарка
Комплементи за плажа
Крпи на плажа
Третмани за лице за тело
Изнајмување на автомобил
Детска анимација
Детско игралиште
Детски базен
Конференција
Дневна анимација
Доктор
Кодекс на облекување
Лифт
Вечерна анимација
Сала за вежбање
Базен
Послужени оброци
Мини клуб
Организирана плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Спа Велнес
Посебни потреби
Тенис
Водени спортови
Wi-Fi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели