Xenios Anastasia Resort & SPA

Nea Skioni, Kassandra, Halkidiki, Prv Krak
Xenios Anastasia Resort & SPA се наоѓа на брегот на Егејското Море, на 3 км од најблиското рибарско село и подалеку од другите хотели. Овој полиран хотел на плажа нуди 115 пространи, пријатни соби од различни категории. Можете да изберете соба со поглед на бескрајното лазурно море или да ги одморите очите на панорамата на смарагдно зелените планини распослани со борови дрвја. Воздушен ресторан располага со тераса со поглед на море. Другите погодности вклучуваат директен пристап до плажа, спа и надворешни и детски базени, покрај бар покрај базен и забава во живо. Има и игралиште, детски клуб и теретана. Достапни се тенис и спортови на вода, како и појадок и паркинг. Неа Скиони е прекрасно рибарско село кое се наоѓа на 3 километри од Xenios Anastasia Resort & Spa. Неверојатната плажа со песок и камчиња на Неа Скиони секоја година се доделува со Сино знаме. Има бесплатен превоз со автобус од хотелот за да стигнете до оваа дестинација.

Вклучено

A La Carte
Банкомат
Барови
Кошарка
Комплети за плажа
Крпи за плажа
Одбојка на плажа
Третмани за лице
Изнајмување автомобили
Деца анимација
Детско игралиште
Детски базен
Конференција
Пикадо
Дневна анимација
Доктор
Кодекс на облекување
Вечер анимација
Фитнес
Затворен базен
Послужени оброци
Мини клуб
Организирана плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Спа Велнес
Посебни потреби
Пинг-понг
Тенис
Водени спортови
Wifi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели