Simeon

Metamorphosis, Metamorfozis, Sitonia, Sithonia, Halkidiki
Поставен среде градина со палми, хотелот Симеон е реновиран, семеен имот со 3 ѕвезди, сместен во срцето на Ситонија, во живописната населба Метаморфоси. Нуди апсолутен мир и релаксација на само 80 метри од морето. Хотелот располага со вкупно 90 соби сместени во 6 згради, 2 базени, бар/снек бар покрај базен, комплетно нов ресторан и објекти за анимација, како и резидентен тим за анимација за младите. Неговата локација ја прави идеална почетна точка за да ги посетите сите познати плажи на Ситонија или да најдете нови во тајните диви заливи под боровите. Аеродромот во Солун е оддалечен 80 километри, додека селата Никити и Неос Мармарас се на оддалеченост од 7, односно 25 километри.

Вклучено

A La Carte
Банкомат
Барови
Плажа комплети
Крпи за плажа
Изнајмување автомобили
Детска анимација
Детско игралиште
Детски базен
Доктор
Кодекс на облекување
Вечерна анимација
Послужени оброци
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Посебни потреби
Wifi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели