Aegean Village Beachfront Resort

Karpathos, Grcija leto hoteli

Aegean Village Beachfront Resort се простира на површина од 10000 m2 сместена веднаш над затскриената плажа, Кастелија. Одлична локација каде што можете да уживате во незаборавно изгрејсонце со непречен поглед на Егејското Море.

Aegean Village Resort располага со 52 соби, меѓу кои и 4 уникатни апартмани. Неодамна реновирани и инспирирани од традиционалниот „карпатски“ стил, сите соби имаат бесконечен поглед на Егејското Море. Внатрешното осветлување, отворените гардероби, пловечките полици и минималните завеси, сето тоа игра со моќта на чистото бело.

Нашиот повеќејазичен персонал на 24-часовната рецепција е секогаш тука за да ви помогне и да се погрижи вашите празници да течат непречено.


БАР И РЕСТОРАН

Ресторанот Aegean Village ве разгалува во текот на целиот ден, од обилен појадок на шведска маса до доцен ручек после плажа и од вечерен аперитив до вечера со магична и опуштена атмосфера.
Ресторанот Aegean Village, инспириран од медитеранската кујна, ви нуди разновидни локални јадења од кои можете да изберете.
Нашиот креативен кулинарски тим ги користи само најдобрите состојки, внимателно избрани. Бараме производи со најдобар квалитет, набавени регионално и сезонски секогаш кога е можно. Застаклената фасада од 20 метри поставена на работ овозможува внатрешни и надворешни места за седење со панорамски поглед на Егејското Море. (мени)

Работно време за појадок: 7 до 11 часот
Ручекот се служи од 11 до 17 часот
Вечерата се служи од 7 до 23 часот

Победете ги летните горештини и останете хидрирани во текот на денот. Нарачајте го вашиот омилен коктел; изберете помеѓу разновидни различни грчки пива или освежителен пијалок во барот покрај базенот.

Работно време: 10 до 18 часот.

Доживејте редефиниран типичен коктел со грчки стил во главниот бар базиран на традиционални грчки жестоки пијалаци како што се узо, мастикса или метакса.

Работно време: 18:00 до 12:00 часот


Вклучено

24-часовна рецепција / Рецепција
Служба за Трансфер до аеродром
Дебешки столчиња во ресторанот
Бар
Бар ресторан
Крпи на плажа
Услуга Bell-Boy
Патувања со чамец
Изнајмување на автомобили и мотор
Доктор (по барање)
Услуга за факс и фотокопирање
Услуга за перење и пеглање
Сала во лоби
Соба за багаж
Масажа
Кино на отворено
Паркинг
Бар базен
Лежалки и чадори за базен
Крпи за базен
Служба за трансфер на пристаниште
Ресторан
Услуга во соба
Сеф
Сателитска ТВ
Снек бар
Базен (свежа вода)
Базен со детски простор
Тоалети за инвалиди
Wi-Fi Интернет
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели