10GR Boutique Hotel & Wine Bar Rhodes

Rhodes, Rodos, Grcija leto hoteli

10GR Boutique Hotel & Wine Bar е камен изграден хотел кој датира од времето кога Родос бил под власта на Витезите од Редот на Свети Јован.

Идеално се наоѓа во срцето на средновековниот град Родос, на само 300 метри од Саат-кулата, 140 метри од улицата на витезите и 350 метри од палатата на Големиот мајстор! Пристаништето Мандраки е на одење од 450 метри, а познатите статуи на елени кои беа основата на статуата Колосот од Родос на само 900 метри.

Сите соби и апартмани се опремени со се што му треба на современиот патник, во традиционален средновековен амбиент кој ќе ве натера да патувате назад во времето во периодот на Витезите!!

Појадокот е еден од најважните моменти на 10GR кој се служи a la carte и вклучува локални деликатеси меѓу другите меѓународни јадења што можеби ќе ги посакате! Винскиот бар и ресторан нуди повеќе од 220 етикети за квалитетно вино и служи интернационална кујна.

За да го надополните вашето искуство, можете да се опуштите и да уживате во погледот од нашата палуба за сонце на покривот.


Вклучено

24-часовна рецепција / Рецепција
Изнајмување автомобил
Докторска услуга на повик - доплата
Услуга за перење - доплата
Приватни тури со вино (на барање - доплата)
Услуга во соба
Спа услуги (по барање - доплата)
Вино Бар - Ресторан
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели