Achillion Palace Rethymno

Crete, Krit

Добредојдовте во ACHILLION PALACE, најудобниот и најпријателскиот хотел во Ретимно. Сместен е во најубавиот кварт на градот, на само еден здив од морскиот брег и многу блиску до влезот во старата населба, чии тесни улички водат до импозантниот средновековен замок и живописното венецијанско пристаниште. Модерен и добро организиран, совршено го спојува уникатниот комфор со традиционалното критско гостопримство и се стреми да стане идеална основа за вашите активности во градот или вашите бегства во пошироката област. ACHILLION PALACE срдечно ви посакува добредојде, подготвен да го направи вашиот престој навистина незаборавен.


Вклучено

24-часовна рецепција / Рецепција
банкомат / банкомат на лице место
Бар
Бербер/Убавина на лице место
Продавница за подароци на лице место
Лоби Салон
Состаноци / Објекти за банкет
Снек бар во базен
Лежалки и чадори за базен
Крпи за базен
Сеф Седиште
Базен (свежа вода)
Водни спортови
Бесплатен интернет пристап преку Wi-Fi
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели