Aegean Dream Hotel

Chios, Chios, Grcija leto hoteli
Aegean Dream Hotel е луксузен хотел и апартмани со четири ѕвездички изграден во 2010 година, кој нуди модерни, стилски и пространи сместувачки и рекреативни содржини. Се наоѓа на југоисточниот брег на островот Хиос, на само 200 м од главната плажа на заливот Карфас, 5 км од меѓународниот аеродром Хиос и 7 км од главното пристаниште Хиос. Располага со базен со бесплатни лежалки, крпи и чадори и бар покрај базенот кој работи цел ден. Во хотелот е достапен приватен паркинг на отворено.

Информации за хотелот

Aegean Dream Hotel нуди 39 резиденции со сопствено угостителство, секоја со приватен балкон свртен кон Егејското Море. Климатизираните апартмани се со посебен станбен простор, кујна и мермерна бања со када, додека резиденциите со 2 соби вклучуваат главна спална соба и посебна дневна соба целосно опремена со кујна, голема бања со када и сопствен балкон со панорамски поглед. на Егејското Море. Бесплатен Wi-Fi се нуди во јавните хотелски области, како и соба за непушачи.


Вклучено

Појадок
Вечера (во хотел Golden Sand)
Ручек (во хотел Golden Sand)
Ужина
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели