Acropolis Select Hotel Athens

Athens, Atina

Добредојдовте во хотелот Акрополис Селект!

Идеално лоциран во срцето на Атина и на одење до многу од главните атракции во градот, хотелот Акрополис Селект е совршено место за престој при вашата следна посета на главниот град на Грција. Кратка прошетка од хотелот ги сместува гостите на античкиот локалитет на Акропол, Музејот на Новиот Акропол и округот Плака, додека други значајни знаменитости како што се плоштадот Синтагма, храмот на Олимпискиот Зевс и пазарот за бегство, како и шопинг-зоните во градот се на дофат. Имотот е оддалечен од метро, ​​трамвај и автобуски станици, што го прави патувањето низ градот и неговите предградија на плажа многу погодно.

Овој хотел со 72 соби неодамна претрпе реновирање, опремен со елегантен италијански дизајн на мебел, фини германски ткаенини и оригинални уметнички дела инспирирани од античка Грција, кои додаваат на неговиот модерен, стилски декор и пријатен амбиент. Американски доручек се служи секојдневно и има бесплатен Wi-Fi пристап на сите јавни површини. Без разлика дали патувате на дело или на задоволство, топлото гостопримство на неговиот пријателски персонал ќе обезбеди гостите да доживеат удобен и најнезаборавен престој со најдобра вредност за парите.


Вклучено

24-часовна рецепција / пред бирото
Трансфер на аеродром / пристаниште
Столчиња за бебиња во ресторанот
Седење за бебиња (на барање)
Бар
Бел-бој услуга
Изнајмување автомобили и мотори
консиерж
Доктор (по барање)
Факс и фотокопија Услуга
Интернет катче
Услуга за перење и пеглање
Лоби салон
Паркинг
Ресторан
Услуга во соба
Сеф
Сателитска ТВ
Пристап на Интернет преку Wi-Fi
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели