Acropolis Hill Hotel Athens

Athens, Atina

Хотелот Акрополис Хил е нов хотел со 3 ѕвезди кој ги отвори своите врати на 29 октомври 2010 година за да ги пречека своите гости на најпривилегираната локација во подножјето на Акропол, во центарот на Атина. Со поглед на зелените ридови на Филопапу, хотелот Акрополис Хил нуди урбано шик сместување со современ дизајн во мирна средина и е стратешки лоциран на здив од музејот на Акропол и историскиот центар на Атина и во близина на плоштадот Синтагма, Плака, Тесион и Монастираки.

Хотелот е идеален за семејства, парови и деловни патници, нуди широко сместување со поглед на Акропол, Атина или зелените ридови на Филопапу, голем број удобности и услуги и најсовремени објекти за настани, вклучувајќи 2 целосно опремени конференциски сали кои може да биде домаќин на секаков вид на деловен или социјален настан.


Вклучено

2 конференциски сали
24-часовна рецепција/рецепција
сервис за трансфер на аеродром/пристаниште (се наплаќа)
Соба за појадок со поглед на базен (богато американско шведска маса)
Изнајмување на автомобили
Дневна служба за слугинката
Лифт
Објекти за настани и угостителство (во конференциските сали или кај базенот и тераса на покривот со поглед на Акропол)
Организација на екскурзии
Сервис за факс и фотокопирање
Огноотпорни врати со бавно согорување
Бесплатен Wi-Fi интернет пристап
Целосна организација и конференциски капацитети + угостителство
Целосно климатизирани заеднички простории
Внатрешен бар во лоби
Услуга за перење и пеглање
Лоби Салон
Сола за лоби
Соба за багаж
Организиран базен со кревети и пешкири од бамбус обезбеден на рецепција
Паркинг (на улица надвор од хотелот)
Градина на покривот со поглед на Атина и Акропол
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели