Вила Афродите 2

Автобус

Термин Од 02.08.2024 - 09.08.2024

1/3 Студио

02.08.2024 - 09.08.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
38,378.00 den

32,621.00 den

619.00 €

526.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 09.08.2024 - 16.08.2024

1/2 Студио

09.08.2024 - 16.08.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
37,138.00 den

31,567.00 den

599.00 €

509.00 €

Резервирај Јави се

1/3 Студио

09.08.2024 - 16.08.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
38,378.00 den

32,621.00 den

619.00 €

526.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
Користење на Wi-Fi

Не вклучено

Превоз (Скопје, Велес, Неготино,Гевгелија 60евра, Радовиш, Струмица, Штип 70 евра
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години
Tуристичка такса од 1,5€ по соба од ноќ, истата се плаќа во објектот
Користење на клима 7 евра од ден.

Ескејп Травел за лето 2024 ви ја нуди Вила Афредита 2 на островот Тасос која е во сопствен закуп.
Тасос е најсеверниот грчки остров кој се наоѓа на околу 8 километри од пристаништето Керомоти, а најблискиот град е Кавала. Тасос по површина е 12-ти остров по големина во Грција. Островот е исто така име на најголемиот град на островот – Лименас Тасос, богат  со шуми, каменоломи од мермер, злато, маслиново масло и мед.

План и програма

ПРВ ДЕН
За Тасос поаѓањата се секој петок почнувајќи од првиот термин 31.05.2024 па се до последниот од 27.09.2024

Типови на соби

1/2 и 1/3 Студиа

Вила Адродита 2 се наоѓа на 350 метри од плажата Golden Beach и на 1км од центарот на резортот Скала Потамија (во Потамија). Дел од собите се на високо приземје, дел на прв кат. Во сите соби има сопствено WC, TV, фрижидер, клима уред, мини кујна со решо. Двокреветните студиа се со брачен кревет, троквреветните се со еден брачен и еден единечен кревет. Afrodite Studios II е новоизградено сместување кое се наоѓа на само неколку минути од плажата. Вилата е модерно дизајнирана, опремена со нов мебел и имаат се што ви треба за пријатниот одмор. Ова сместување се наоѓа во Скала Потамија, оддалечено околу 270 метри од плажа и 1 км од центарот. Најблискиот пазар е оддалечен околу 400 метри. Сместувањето е изградено во 2018 година. Располагаат со ТВ, клима, опремена кујна, купатило и балкон. На гостите им е достапен и интернет пристап. Чистењето се врши секој ден освен сабота, додека замена на постелнина и крпи се врши на секои три дена. Сместувањето нема приватен паркинг, но веднаш до зградата и на блиските улици можете да најдете доволно простор каде што можете да го оставите вашето возило. Доколку барате ново сместување, сместено блиску до плажа и во мирна област, тогаш Afrodite II може да биде одличен избор за вас.

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди