ВИЛА Мia Home

Автобус

Термин Од 20.07.2024 - 27.07.2024

1/2+2 ПРВ СПРАТ

Студио бр.2

20.07.2024 - 27.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

36,766.00 den

593.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 27.07.2024 - 03.08.2024

1/2+2 ПРВ СПРАТ

Студио бр.1

27.07.2024 - 03.08.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

36,766.00 den

593.00 €

Резервирај Јави се

1/2+2 ПРВ СПРАТ

Студио бр.2

27.07.2024 - 03.08.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

36,766.00 den

593.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

*7 ноќевања во вила
*Користење на клима

Не вклучено

*Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата)
*Превоз за возрасен повратен билет 40 еур / 30 еур во еден правец
*Патничко осигурување
Во срцето на Касандра, на околу 4 часа возење од Скопје, во заливот Торонеос, се наоѓа едно од најживописните летувалишта на Халкидики – Полихроно.

Во срцето на Касандра, на околу 4 часа возење од Скопје, во заливот Торонеос, се наоѓа едно од најживописните летувалишта на Халкидики – Полихроно.
Познато е по кристалното, тиркизно море, плитко, создадено за детски водени лудувања, како и по бујната медитеранска вегетација. Тука ќе најдете некои од најубавите плажи на првиот крак на Халкидики, место совршено за семеен одмор. Во можност сте да уживате во големиот број крајбрежни таверни и барови, но и да се прошетате низ околните места и плажи, бидејќи локацијата е навистина идеална. Многубројни супермаркети и пекари ви се на дофат, така што нема да ви недостига ништо. Во Полихроно има аптека и амбуланта, па сигурни сте во секој поглед. Во продолжение ви ја претставуваме вилата „ Мia Home Polychrono “. Вилата е реновирана во 2021 година, и располага со 4 студиа на прв спрат. Апартманите се за 4 лица ( 2 возрасни и 2 деца до 12 години.) Се наоѓа на 70м од плажа. Секој апартман има балкон, опремена кујна, тоалет, клима и Wi-Fi.

План и програма

Термините се изразени за 7 ноќевања од сабота на сабота почнувајќи од 01.06. до 28.09.2024
Чекирањето е во 14:00 часот. Напуштање на апартманите во 09:00 часот.

Типови на соби

1/2+2 Студио број 1

Студио број 1 е наменето за сместување на 4 лица (2 возрасни и 2 деца до 12 години). Студијата се опремени со еден брачен кревет и 2 креветчина на спрат. Секое студио има тоалет, мини кујна, ТВ, тераса и се наоѓаат на прв спрат.

1/2+2 Студио број 2

Студио број 2 е наменето за сместување на 4 лица (2 возрасни и 2 деца до 12 години).Студијата се опремени со еден брачен кревет и еден кревет на извлекување. Секое студио има тоалет, мини кујна, ТВ, тераса и се наоѓаат на прв спрат. Студио број 2 е со поглед кон задната страна на градината.

1/2+2 Студио број 3

Студио број 3 е наменето за сместување на 4 лица (2 возрасни и 2 деца до 12 години).Студијата се опремени со еден брачен кревет и еден кревет на извлекување. Секое студио има тоалет, мини кујна, ТВ, тераса и се наоѓаат на прв спрат. Студио број 3 е со поглед кон задната страна на градината.

1/2+2 Студио број 4

Студио број 4 е наменет за сместување на 4 лица (2 возрасни и 2 деца до 12 години). Студијата се опремени со еден брачен кревет и 2 креветчина на спрат. Секое студио има тоалет, мини кујна, ТВ,тераса и се наоѓаат на прв спрат. Студио број 4 е со поглед кон улицата која води до плажа.

Локација

Забелешка

*Чекирањето е после 14:00 часот, напуштање на апартманите е во 09:00 часот.

*Организаторот на патувањето го задржува правото да задржи 90% од вкупната уплатена сума доколку патникот го откаже патувањето до 2 дена пред поаѓање.

*Организаторот на патувањето не одговара и не надоместува штета за изгубен багаж.

*Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари
*Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати.
Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.

*Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
*Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
*Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
*Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
*За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
*Попустите Не се комбинираат.
*Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
*По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
*За ова патување важат општите услови на Т. А. Ескејп Травел

*Со уплатата Вие во целост сте согласни со горенаведените Општи услови.

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди