ВИЛА МИХАИЛ

Автобус

Термин Од 13.07.2024 - 20.07.2024

1/2+2

ВТОР СПРАТ

13.07.2024 - 20.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

29,016.00 den

468.00 €

Резервирај Јави се

1/2+2

ПРИЗЕМЈЕ

13.07.2024 - 20.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

29,016.00 den

468.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 20.07.2024 - 27.07.2024

1/2+2

ПРИЗЕМЈЕ

20.07.2024 - 27.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

31,992.00 den

516.00 €

Резервирај Јави се

1/2+2

ВТОР СПРАТ

20.07.2024 - 27.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

31,992.00 den

516.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

7 ноќевања во вила Михаил
Користење на клима

Не вклучено

Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата)
Превоз за возрасен повратен билет 45 еур / 35 еур во еден правец
Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 35 eур / 25 eур во еден правец
Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
Патничко осигурување
Вила Михаил се наоѓа во мирниот дел на Полихроно, на 200м од плажа. Располага со 9 апартмани, 3 на приземје, 3 на прв кат и 3 на втор кат. Секој апартман е опремен со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Во спалната има два одвоени кревети и во кујната има кревет на спуштање.. Користењето на климата е вклучено во цената.

Во срцето на Касандра, на околу 4 часа возење од Скопје, во заливот Торонеос, се наоѓа едно од најживописните летувалишта на Халкидики – Полихроно.
Познато е по кристалното, тиркизно море, плитко, создадено за детски водени лудувања, како и по бујната медитеранска вегетација. Тука ќе најдете некои од најубавите плажи на првиот крак на Халкидики, место совршено за семеен одмор. Во можност сте да уживате во големиот број крајбрежни таверни и барови, но и да се прошетате низ околните места и плажи, бидејќи локацијата е навистина идеална. Многубројни супермаркети и пекари ви се на дофат, така што нема да ви недостига ништо. Во Полихроно има аптека и амбуланта, па сигурни сте во секој поглед. Во продолжение ви ја претставуваме вилата „Михаил“.

План и програма

Типови на соби

1/2+2

Апартманите се со одвоена спална соба во која има два единечни кревети, сопствен тоалет, и дневна соба со кујна каде што се наоѓа кревет на извлекување. Секој апартман има сопствена тераса.

Локација

Забелешка

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-За ова патување важат општите услови на Т. А. Ескејп Травел

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди