Уште едно смесување во Банско достапно на ЕТА

Last Updated

13.02.2024 03:08

Уште едно смесување во Банско достапно на ЕТА

Овој хотел во Банско се наоѓа на непосредна близина до Вихрен, а гондолата е на само 1,1 км.

Хотелот се наоѓа недалеку од општина Банско и се наоѓа во близина на скијачките патеки. Покрај тоа, на неколку минути пешачење се наоѓаат супермаркет и продавници. Овој хотел е на само 1,1 километар од Банско ски манија.

СОБИ:

Собите во хотелот имаат централно греење. Некои од нив имаат и балкони, опремени се со маса и софа кревет. На гостите им се на располагање и сауна, топла када и посебен тоалет, како фен за коса и крпи. Некои соби имаат поглед на планината.

Мура Банско нуди појадок на лице место во ресторанот. Хотелот има Wi-Fi.

Капацитет за сместување:

Двокреветни соби за 2 возрасни лица
Во двокреветна соба може да се сместат и 2 возрасни и 1 дете
Сингл соба за 1 возрасно лице
Апартман или мазонет за 2 возрасни лица и 2 деца.

Хотелот нема приватен паркинг, а може да се паркира во близина на јавните површини.

Хотелот има 4 спрата и околу 30 соби.

Цените можете да ги погледнете со еден клик ОВДЕ.

More Blog Posts