Хотели во Банско достапни за зима 2024

Last Updated

13.02.2024 03:08

Хотели во Банско достапни за зима 2024

Гостите можат да појадуваат во ресторанот. Овој хотел во Банско е сместен во близина на барот Stone Flower Barbecue.

Локација: Hotel Friends е пријатен и модерен семеен хотел, Friends Bansko 3* е на 500 m од почетната станица на гондолата и на неколку минути пешачење од главната улица во Банско.

Хотелот се состои од главна зграда и анекс зграда. Овие две згради се наоѓаат една спроти друга. Во главната зграда има стандардни, economy соби и апартмани, ресторан и спа центар. Анекс зградата се наоѓа на 20 m од главната зграда. Хотелот има капацитет од 150 кревети распоредени во пространи двокреветни соби и апартмани. Сите соби имаат балкон, минибар, сателитска ТВ, телефон, бесплатен интернет.

Двокреветна стандардна соба (2 возрасни +2 деца): се наоѓа во главната зграда и содржи брачен кревет и кревет на спрат или два дополнителни кревети. Наменето за семејства со две деца или максимум 3 возрасни.

Апартман за 2-4 лица (2 возрасни +2 деца): се наоѓа во главната зграда и содржи спална соба со брачен кревет, дневна соба со два кревети и две купатила. Идеален за сместување на семејства со две деца или максимум 3 возрасни.

Апартман LUX за 4-5 лица (4 возрасни +1 дете): се наоѓа во главната зграда и содржи спална соба со брачен кревет, дневна со камин во која има два кревети и две купатила - едното купатило е со џакузи. Можност за вметнување дополнителен кревет. Наменет за сместување од 4-5 лица.

Хотелски капацитети: рецепција, ресторан, лоби, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, простор за релаксација, масажа, интернет, мини игротека за деца.

Бесплатни услуги: користење на парна бања, сауна, џакузи, WiFi интернет.

Цените на хотелот и резервации можете да направите со еден клик ОВДЕ.

More Blog Posts