Вила Савас

Автобус

Термин Од 12.07.2024 - 19.07.2024

1/3 Студио

12.07.2024 - 19.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
28,458.00 den

24,189.00 den

459.00 €

390.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 19.07.2024 - 26.07.2024

1/3 Студио

19.07.2024 - 26.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
29,698.00 den

25,243.00 den

479.00 €

407.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
Користење на Wi-Fi

Не вклучено

Туристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место 6 евра на ден.
Задолжителна доплата за траект 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-11,99 години
Превоз (Скопје 60 евра, Штип 70 евра, Велес 60 евра, Радовиш 70 евра, Неготино 60 евра, Струмица 70 евра, Граничен премин 60 евра)
Превоз за деца од 2 до 11,99 години: попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
Тасос е најсеверниот грчки остров кој се наоѓа на околу 8 километри од пристаништето Керомоти, а најблискиот град е Кавала. Тасос по површина е 12-ти остров по големина во Грција. Островот е исто така име на најголемиот град на островот – Лименас Тасос, богат со шуми, каменоломи од мермер, злато, маслиново масло и мед. Вила Savvas се наоѓа на 150m од црквата Свети Никола во областа скала Потамиа . Во непосредна близина на вилата се наоѓаат маркети,ресторани и кафулиња. Самата вила е оддалечена 1.5 km од Golden Beach меѓутоа во самата област во близина на вилата се наоѓаат повеќе плажи и барови на сама плажа.

План и програма

ПРВ ДЕН
За Тасос поаѓањата се секој петок почнувајќи од првиот термин 31.05.2024  па се до последен термин 20.09.2024

Типови на соби

1/3 Студио

Вилата располага со трокреветни студиа, кои се опремени со 3 единечни кревети, мини кујна, тоалет, мини дворче пред секое студио (масичка и столчиња). Студиата се на приземје.

Забелешка

-Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
-Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
-Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
-За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.
-Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
– Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.
-Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди