Вила Алексадра

Автобус

Термин Од 26.07.2024 - 02.08.2024

1/2 Студио

26.07.2024 - 02.08.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
32,798.00 den

27,878.00 den

529.00 €

450.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 02.08.2024 - 09.08.2024

1/2 Студио

02.08.2024 - 09.08.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
32,798.00 den

27,878.00 den

529.00 €

450.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
Користење на Wi-Fi

Не вклучено

Превоз (Скопје 60 евра, Штип 70 евра, Велес 60 евра, Радовиш 70 евра, Неготино 60 евра, Струмица 70 евра, Граничен премин 60 евра)
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години
Користење на клима 7 евра од ден
Tуристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
Ескејп Травел за лето 2024 ви ја нуди Вила Александра на островот Тасос која е во сопствен закуп. Тасос е најсеверниот грчки остров кој се наоѓа на околу 8 километри од пристаништето Керомоти, а најблискиот град е Кавала. Тасос по површина е 12-ти остров по големина во Грција. Островот е исто така име на најголемиот град на островот – Лименас Тасос, богат со шуми, каменоломи од мермер, злато, маслиново масло и мед.

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време; Вила Александра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили, мотори на 50м од плажа. Во сите студиа има мини кујна, фрижидер, балкон и клима уред.


План и програма

ПРВ ДЕН
За Тасос поаѓањата се секој петок почнувајќи од првиот термин 31.05.2024 па се до последниот од 27.09.2024

Типови на соби

1/2 Студио

Студиата се со два единечни кревети, мини кујна, фрижидер, клима и балкон.

Забелешка

-Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
-Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
-Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
-За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.
-Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
– Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.
-Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди