THALASSA MAHDIA

Чартер

Термин Од 25.06.2024 - 02.07.2024

Standard Room

All Inclusive

25.06.2024 - 02.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

74,400.00 den

1,200.00 €

Резервирај Јави се

STANDARD ROOM SEA VIEW

All Inclusive

25.06.2024 - 02.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

79,236.00 den

1,278.00 €

Резервирај Јави се

Quadruple Room

All Inclusive

25.06.2024 - 02.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

95,914.00 den

1,547.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 02.07.2024 - 09.07.2024

Standard Room

All Inclusive

02.07.2024 - 09.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

80,352.00 den

1,296.00 €

Резервирај Јави се

STANDARD ROOM SEA VIEW

All Inclusive

02.07.2024 - 09.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

84,320.00 den

1,360.00 €

Резервирај Јави се

Quadruple Room

All Inclusive

02.07.2024 - 09.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

105,462.00 den

1,701.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Hotel Thalassa Mahdia Aquapark се наоѓа на околу 4km од центарот на Mahdia. Отворен е во 2002 година, а последното реновирање беше помеѓу 2007 и 2008 година. Има 233 соби, главен ресторан, à la carte ресторан и 4 барови – на плажа, покрај рецепција, покрај базен и Morish cafe. За најмладите има детски клуб (4-10) и јуниор клуб (10-14). Покрај различните дневни и вечерни активности, има и детски базен и аква парк.

Сместување

Има вкупно 233 соби. Сите типови на соби имаат бања, тераса или балкон, сателитска ТВ, телефон, мини бар, сеф.
Double Standard room се околу 24m² и имаат поглед на градина, море или базен (хотелот има 10 Conected room)

Triple room се со големина од околу 28m² и имаат поглед кон градина, море или базен.
Quadruple  room се со големина од околу 32 m² и имаат поглед на градина, море или базен.
Хотелот нема соби приспособени за лица со посебни потреби.
Се плаќа: телефон, мини бар, сеф.

Дополнителни информации

Продавници, продавница за сувенири, лекар на повик, сервис за перење и пеглање, интернет, салон за убавина.

Плажа

Хотелот има своја песочна плажа долга 300m. На гостите им се достапни чадори, лежалки и душеци без дополнителни трошоци, додека за пешкирите се бара депозит.

Концепт за исхрана

Услугата во хотелот е All Inclusive - самопослужување (избор на повеќе јадења по хотелски правила) - појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина, полноќна ужина. На гостите им се достапни 4 барови кои служат ладни и топли пијалоци, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, како и слатки и солени закуски. Храна за доенчиња (на барање)

Се плаќа: увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, цедени сокови, наргиле во Moorish Cafe, како и други услуги вон концептот.

Важни информации

Хотелите имаат право да менуваат одредени услуги, начини на плаќање на истите, како и периодот на користење на содржината, промени на концептот all inclusive и слично, во согласност со нивната деловна политика, временските услови и други релевантни фактори, и тур-операторот не може да биде одговорен за истите промени.

Локација

Хотелот се наоѓа на околу 4 км од центарот на Махдија, 55 км од аеродромот во Монастир, 200 км од аеродромот во Тунис.

Спорт и рекреација

Два внатрешни базени (еден со морска вода), еден надворешен базен (1.300m²), еден детски базен, 5 тобогани, пинг-понг, тенис, аеробик, бочање, мини голф, одбојка на плажа, ватерполо, фитнес, педалинки, дневни и вечерни анимации, музика во живо.
Со доплата: осветлување на тениски терен, спортови на вода, видео игри,

Spa & wellness
Џакузи, сауна, турска бања (Hammam).
Со доплата: масажи, третмани, надворешен базен со солена вода (Thalassotherapy center)

Локација

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди