EL MEHDI

Чартер

Термин Од 25.06.2024 - 02.07.2024

Standard Room Garden View

Ultra All Inclusive

25.06.2024 - 02.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

77,500.00 den

1,250.00 €

Резервирај Јави се

STANDARD ROOM SEA VIEW

Ultra All Inclusive

25.06.2024 - 02.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

84,444.00 den

1,362.00 €

Резервирај Јави се

Family Room

Ultra All Inclusive

25.06.2024 - 02.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

87,234.00 den

1,407.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 02.07.2024 - 09.07.2024

Standard Room Garden View

Ultra All Inclusive

02.07.2024 - 09.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

84,320.00 den

1,360.00 €

Резервирај Јави се

STANDARD ROOM SEA VIEW

Ultra All Inclusive

02.07.2024 - 09.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

91,388.00 den

1,474.00 €

Резервирај Јави се

Family Room

Ultra All Inclusive

02.07.2024 - 09.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

95,790.00 den

1,545.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

За Хотелот

El Mehdi е прекрасен 4-звезден хотел во ланецот PrimaSol, кој беше целосно реновиран во 2009 година. Тој е едно од најдобрите места за одмор и рекреација во регионот на Махдија. Хотелот се наоѓа директно на широка златна песочна плажа, која се простира 12 километри од север на југ. Оддалечен е 45 километри од меѓународниот аеродром Монастир и 60 километри од градот СусИсто така, се наоѓа во близина на градот Махдија на само 2 км.

Сместување

El Mehdi Beach Resort нуди различни типови сместување за своите гости. Еве неколку опции:

 1. Соби со една спална: Овие соби се просторни и удобни, со сопствена бања и тераса. Идеални се за парови или сами патници.

 2. Семејни апартмани: Апартманите се подготвени за семејства и групи. Тие имаат повеќе спални соби, кујни и дневни простории.

 3. Луксузни апартмани: За оние кои сакаат посебен комфорт, луксузните апартмани нудат просторни простории, дополнителни удобности и приватни тераси.

 4. Бунгалови на плажата: Ако сакате да бидете блиску до морето, бунгаловите на плажата се одличен избор. Тие имаат прекрасен поглед и пристап до плажата.  Храна


  El Mehdi Beach Resort нуди различни ресторани и барови за своите гости. Еве неколку опции:

  1. Ресторани:

   • Туниски специјалитети: Во овие ресторани можете да уживате во автентични туниски вкусови. Пробајте ја богатата кујна на оваа област.
   • Меѓународни специјалитети: За оние кои сакаат разнообразие, рестораните нудат интернационални јадења од различни кујни.
   • Италијанска кујна: Ако сте љубители на паста и пица, овие ресторани се идеални за вас.
   • Морска храна: Пробајте свежи морски деликатеси во рестораните на плажата.
  2. Барови:

   • Лоби бар: За опуштање и дружење, лоби барот нуди различни напитоци и коктели.
   • Бар на плажата: Одморете се на плажата со освежувачки напитоци и поглед на морето.
   • Бар крај базенот: За оние кои сакаат да се релаксираат крај базенот, овој бар е одличен избор.

  Активности

El Mehdi Beach Resort во Махдија, Тунис нуди различни активности за возрасни и деца. Еве неколку од нив:

  1. Базени и плажа:

   • Гостите имаат слободен пристап до 2 надворешни базени и 2 базени за деца. Исто така, може да уживате на приватната плажа, која е директно достапна од хотелот.
  2. Спортски активности:

   • Тенис: Играјте тенис на терените на хотелот.
   • Мини голф: Забавете се со мини голф играта.
   • Пинг понг: За сите љубители на пинг понг.
   • Пикадо: Пробајте ги вашите вештини во пикадо.
  3. Забава:

   • Детски клуб: За најмладите гости, детскиот клуб организира забавни активности и игри.
   • Вечерно забавување: Уживајте во вечерните шоу програми и настапи.
  4. Спа и релаксација:

   • Спа центар: Релаксирајте се со масажи, сауни и хамам.
   • Фитнес центар: За оние кои сакаат да вежбаат.
  5. Билјард и игри во салата:

   • Играјте билјард или други игри во салата на хотелот.


  Локација

  Искуства

  Сподели Искуство

  Слични Понуди