EL BORJ HOTEL

Чартер

Термин Од 25.06.2024 - 02.07.2024

Promo room

All Inclusive

25.06.2024 - 02.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

72,540.00 den

1,170.00 €

Резервирај Јави се

Standard Room

All Inclusive

25.06.2024 - 02.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

76,632.00 den

1,236.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 02.07.2024 - 09.07.2024

Promo room

All Inclusive

02.07.2024 - 09.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

79,360.00 den

1,280.00 €

Резервирај Јави се

Standard Room

All Inclusive

02.07.2024 - 09.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

84,320.00 den

1,360.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Програма


Дополнителни информации

Хотелите имаат право да менуваат одредени услуги, начини на плаќање, како и периодот на користење на содржината, промени на концептот all inclusive и слично, во согласност со нивната деловна политика, временските услови и други релевантни фактори, и тур-операторот не може да биде одговорен за истите промени.

Плажа

Хотелот има  приватна песочна плажа, бар на плажа, лежалки и чадори се бесплатни, додека пешкирите се со депозит.

Услови за деца

Детски базен - игралиште - мини-клуб

Facilities

 Хотелот се состои од 5 згради со 228 сместувачки единици. На гостите им е на располагање главниот ресторан, тематски ресторан со туниска кујна и барови (лоби бар, Azur Pool bar). WiFi е достапнo во лобито на хотелот и во главниот ресторан.Oтворен базен - загреан внатрешен базен (освен периодот од 15.06 до 15.09)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             - мал трговски центар со 4 продавници - здравствен дом                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Мавританско кафуле (се доплаќа) кај чичко Вешуш - бар на плажа: отворен од 10 до 18 часот. 

Концепт за исхрана

All Inclusive од 10:00 до 12:00 часот Појадок од 07:00 до 10:00 часот Доцна појадок од 10 до 12 часот во лоби барот Ручек од 12.30 до 14.30 часот Полник 16 до 17 служи пица и хамбургери како закуска Вечера од 19.30 до 21.00 часот - пијалоците во дискотеката од 00.00 до 04.00 часот се плаќаат                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Алкохолните и безалкохолните пијалоци се вклучени во концептот.
Се плаќа за: увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци и други артикли надвор од концептот.
Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (време, содржина...)

Карактеристики за хотелот

 Хотелот има вкупна површина од 6.000 квадратни метри и се состои од 7 двокатни згради. 228 соби

Локација

Хотелot се наоѓа во туристичката зона Махдиa, односно 3 км од центарот на градот и 50 км од аеродромот во Манастир.

Карактеристики за соба

 Хотелот се состои од 228 сместувачки единици. Секоја соба има телефон, фен за коса, сателитска ТВ.
Стандардните семејни соби се со големина од 26м2 и имаат балкон.
Стандардните двокреветни соби се со големина од 26м2 и имаат балкон.
Стандардните поврзани соби се со големина од 52м2 и имаат балкон.
Собите за лица со посебни потреби се со големина од 26м2 и имаат балкон.                                                                                                                                                                                                                           - чистење на собите (пати/неделно): 7
- промена на постелнина (часови/неделно): 3 
- клима уред (централен) 15/06 до 15/09 
- телефон - туш 
- балкон/тераса - Фен - сеф                                                                              
Се наплаќа користење на мини бар и сеф.

Спорт и рекреација

 - 3 тврди тениски игралишта 
- пинг Понг 
Стрелаштво 
- одбојка 
- фудбал 
- кошарка 
- мини голф 
- коњички клуб на 100 m од хотелот 
- Центар за спортови на вода: џет скии, скии на вода, сурфање, водени велосипеди     

Локација

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди