ВИЛА ДЕСПИНА МОРЕ

Автобус

Термин Од 31.08.2024 - 07.09.2024

1/4+2 дуплекс

Апартман бр. 1 (приземје)

31.08.2024 - 07.09.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

27,280.00 den

440.00 €

Резервирај Јави се

1/4+2 дуплекс

Апартман бр. 2 (прв спрат)

31.08.2024 - 07.09.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

30,690.00 den

495.00 €

Резервирај Јави се

1/4+2 дуплекс

Апартман бр. 5 (прв спрат)

31.08.2024 - 07.09.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

30,690.00 den

495.00 €

Резервирај Јави се

1/4+2 дуплекс

Апартман бр. 3 (втор спрат)

31.08.2024 - 07.09.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

30,690.00 den

495.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 07.09.2024 - 14.09.2024

1/4+2 дуплекс

Апартман бр. 1 (приземје)

07.09.2024 - 14.09.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

23,870.00 den

385.00 €

Резервирај Јави се

1/4+2 дуплекс

Апартман бр. 5 (прв спрат)

07.09.2024 - 14.09.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

25,916.00 den

418.00 €

Резервирај Јави се

1/4+2 дуплекс

Апартман бр. 3 (втор спрат)

07.09.2024 - 14.09.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

25,916.00 den

418.00 €

Резервирај Јави се

1/4+2 дуплекс

Апартман бр. 2 (прв спрат)

07.09.2024 - 14.09.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

25,916.00 den

418.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

Наем на апартман за 7 ноќевања
Климата и интернетот се вклучени во цената

Не вклучено

Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата)
Превоз за возрасен повратен билет 45 еур / 35 еур во еден правец
Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 35Еур / 25 еур во еден правец
Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
Патничко осигурување

Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.

Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен, на само неколку минути пешачење од морето, но и на само 5 минути возење од Неа Модања, комерцијалниот центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите се што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Типови на соби

Деспина бр.1

Апартман Деспина-Море 1 се наоѓа на приземје и е комотна за сместување на 4 возрасни и две деца до 12 години.има две спални соби. Во едната има браче кревет во другата два единецни. Во дневната соба има кревет на развлекување. Кујната е опремена со основен прибор за подготовка на лесна храна.Вилата се наоѓа на 80м од плажа и на 200м од центарот.Климата и WIFI се вклучени во цена

Вила Деспина бр.2 (Море)

Апартман Деспина-Море 2 во Флогита. За 5 – 6 лица (4 возрасни и 2 деца), на прв кат со прекрасна тераса, поглед на море и скара од тули. Има и голем двор. Две спални соби и кревет на извлекување во дневната соба. Опремена кујна за приготвување и послужување храна и пица. 80 метри од плажа и 200 метри од центар (во близина на паркинг за агенциски автобуси). Клима и Wi-Fi се вклучени во цената

Деспина бр.3

Апартман Деспина-Море 3 во Флогита. За 5 – 6 лица (4 возрасни и 2 деца), на втор кат со прекрасна тераса, поглед на море и скара од тули. Има и голем двор. Две спални соби и кревет на извлекување во дневната соба. Опремена кујна за приготвување и послужување храна и пица. 80 метри од плажа и 200 метри од центар (во близина на паркинг за агенциски автобуси). Клима и Wi-Fi се вклучени во цената

Деспина-бр.4

Апартман Деспина-Море 4 во Флогита. За 5 – 6 лица (4 возрасни и 2 деца), на приземје со прекрасна тераса. Има голем двор со скара од тули. Две спални соби и кревет на извлекување во дневната соба. Опремена кујна за приготвување и послужување храна и пица. 80 метри од плажа и 200 метри од центар (во близина на паркинг за агенциски автобуси). Клима и Wi-Fi се вклучени во цената.

Деспина бр.5

Апартман Деспина-Море 5 во Флогита. За 5 – 6 лица (4 возрасни и 2 деца), на прв кат со прекрасна тераса, поглед на море и скара од тули. Има и голем двор. Две спални соби и кревет на извлекување во дневната соба. Опремена кујна за приготвување и послужување храна и пица. 80 метри од плажа и 200 метри од центар (во близина на паркинг за агенциски автобуси). Клима и Wi-Fi се вклучени во цената

Деспина бр.6

Апартман Деспина-Море 6 во Флогита. За 5 – 6 лица (4 возрасни и 2 деца), на втор кат со прекрасна тераса, поглед на море и скара од тули. Има и голем двор. Две спални соби и кревет на извлекување во дневната соба. Опремена кујна за приготвување и послужување храна и пица. 80 метри од плажа и 200 метри од центар (во близина на паркинг за агенциски автобуси). Клима и Wi-Fi се вклучени во цената

Локација

Забелешка

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-За ова патување важат општите услови на Т. А. Ескејп Травел

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди