ВИЛА ВЕТА (5,7,9)

Автобус

Термин Од 31.08.2024 - 07.09.2024

1/8 дуплекс приземје

АПП бр.7

31.08.2024 - 07.09.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

25,916.00 den

418.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 07.09.2024 - 14.09.2024

1/5 приземје

АПП бр.5

07.09.2024 - 14.09.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

17,050.00 den

275.00 €

Резервирај Јави се

1/8 дуплекс приземје

АПП бр.7

07.09.2024 - 14.09.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

23,188.00 den

374.00 €

Резервирај Јави се

1/7 дуплекс втор спрат

АПП бр.9

07.09.2024 - 14.09.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

23,870.00 den

385.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

7 ноќевања во Вила Вета
-Користење на клима

Не вклучено

-Превоз за возрасен повратен билет 40 еур / 30 еур во еден правец
-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 30Еур / 20 еур во еден правец
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување
Вила Вета-студио бр.5 Вила Вета се наоѓа на 300м од плажа.Студио број 5 е за 5 лица.Има два брачни кревети и еден единечен кревет.Се наошѓа на приземје.Кујнта е опремена со основен прибор за подготовка на лени јадења.Климата и WIFi се вклучени во цена. Вила Вета-апп бр.7 Вила Вета-апартман број 7 се наоша на приземје и е на 300м од плажа.Има две спални соби и во двете соби има брачни кревети и по еден единечен кревет.Во апартманот може да се сместат 7лица.Во кујната има два единечни кревети. Кујнта е опремена со основен прибор за подготовка на лени јадења.Климата и WIFi се вклучени во цена. Вила Вета-Апп бр.9 Вила Вета-Апартман број 9.Е за 8 лица се наоѓа на 300м од плажа.Има две спални соби. Во едната има брачен кревет и еден единечен кревет.Во другата соба само еден единечен кревет.Во дневната има два кревети на развлекување.Апартманот се наоша на втор спрат.Кујнта е опремена со основен прибор за подготовка на лени јадења.Климата и WIFi се вклучени во цена.

Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.

Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен, на само неколку минути пешачење од морето, но и на само 5 минути возење од Неа Модања, комерцијалниот центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите се што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Типови на соби

Вила Вета-студио бр.5

Вила Вета се наоѓа на 300м од плажа.Студио број 5 е за 5лица.Има два брачни кревети и еден единечен кревет.Се наошѓа на приземје.Кујнта е опремена со основен прибор за подготовка на лени јадења.Климата и WIFi се вклучени во цена.

Вила Вета-апп бр.7

Вила Вета-апартман број 7 се наоша на приземје и е на 300м од плажа.Има две спални соби и во двете соби има брачни кревети и по еден единечен кревет.Во апартманот може да се сместат 7лица.Во кујната има два единечни кревети. Кујнта е опремена со основен прибор за подготовка на лени јадења.Климата и WIFi се вклучени во цена.

Вила Вета-Апп бр.9

Вила Вета-Апартман број 9.Е за 8 лица се наоѓа на 300м од плажа.Има две спални соби. Во едната има брачен кревет и еден единечен кревет.Во другата соба само еден единечен кревет.Во дневната има два кревети на развлекување.Апартманот се наоша на втор спрат.Кујнта е опремена со основен прибор за подготовка на лени јадења.Климата и WIFi се вклучени во цена.

Забелешка

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-За ова патување важат општите услови на Т. А. Ескејп Травел

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди