ВИЛА АЛЕКСАНДРОС

Автобус

Термин Од 01.06.2024 - 08.06.2024

1/2 Прв спрат

Студио

01.06.2024 - 08.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
15,004.00 den

12,276.00 den

242.00 €

198.00 €

Резервирај Јави се

1/2 Анекс приземје

Студио

01.06.2024 - 08.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
15,004.00 den

12,276.00 den

242.00 €

198.00 €

Резервирај Јави се

1/3 Анекс приземје

Студио

01.06.2024 - 08.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
22,506.00 den

18,414.00 den

363.00 €

297.00 €

Резервирај Јави се

1/3 Приземје

Студио

01.06.2024 - 08.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
22,506.00 den

18,414.00 den

363.00 €

297.00 €

Резервирај Јави се

1/3 Прв спрат

Студио

01.06.2024 - 08.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
22,506.00 den

18,414.00 den

363.00 €

297.00 €

Резервирај Јави се

1/4 Прв спрат

Апартман

01.06.2024 - 08.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
30,008.00 den

24,552.00 den

484.00 €

396.00 €

Резервирај Јави се

1/4 Мезонет

Мезонет

01.06.2024 - 08.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
30,008.00 den

24,552.00 den

484.00 €

396.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 08.06.2024 - 15.06.2024

1/2 Приземје

Студио

08.06.2024 - 15.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
17,732.00 den

13,516.00 den

286.00 €

218.00 €

Резервирај Јави се

1/3 Анекс приземје

Студио

08.06.2024 - 15.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
26,598.00 den

20,274.00 den

429.00 €

327.00 €

Резервирај Јави се

1/3 Приземје

Студио

08.06.2024 - 15.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
26,598.00 den

20,274.00 den

429.00 €

327.00 €

Резервирај Јави се

1/3 Прв спрат

Студио

08.06.2024 - 15.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
26,598.00 den

20,274.00 den

429.00 €

327.00 €

Резервирај Јави се

1/4 Прв спрат

Апартман

08.06.2024 - 15.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
35,464.00 den

27,032.00 den

572.00 €

436.00 €

Резервирај Јави се

1/4 Мезонет

Мезонет

08.06.2024 - 15.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
35,464.00 den

27,032.00 den

572.00 €

436.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје
7 ноќевања 8 дена во вила Александрос
Туристички придружник за време на патување и претставник од агенција за време на престој

Не вклучено

Факултативни илзети
Патничко осигурување
Туристичка такса (3.5 евра од студио за 7 ноќевања која се плаќа задолжително на лице место во објектот)
Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
Климата се доплаќа 35 евра од соба за целиот престој на лице место во вилата.
Вила Александрос се наоѓа на островот Крф, во излетничкото место Ипсос. Сместена на 400 метри од плажата каде што се наоѓа AБ МАRKET и излегува на средина од улицата во Ипсос. Вилата располага со 2, 3, и 4 креветни студиа. Сите соби се опремени со мини кујна, фрижидер, тоалет и клима уред (се доплаќа 5 евра од ден). Вилата располага со преубав двор. Сите студиа се распоредени на ниско приземје и прв кат, Дрвена двокреветна куќичка која што е во истиот двор, Анекс со 2 и 3 кревета и еден четирикреветен мезонет. Во објектот нема лифт.

Веќе 8-мо лето сме организатори на еден од преубавите Грчки острови на Јонско Море, Остров КРФ. На нашата листа на дестинации го имаме ИПСОС. Резервирајте си одмор по промо цени. Во продолжение термини и цени.

Цената која ја истакнува пребатувачот е вкупната сума за собата според бројот на лица (возрасни и деца)

План и програма

ПРВ ДЕН
Состанок во вечерните часови на ден пред почеток на аранжманот, односно секој петок. Поаѓање кон Остроф Крф со попатни паузи и царински формалности. Предвидено е пристигнување во утринските часови во Ипсос. Сместување во вилата е после 14:00 часот по локално време.
ВТОР ДО СЕДМИ ДЕН (ПРЕСТОЈ)
По пристигнувањето и сместувањето, нашиот локален водич ќе одржи инфо состанок, на кој што ќе ги добиете сите потребни информации во врска со Вашиот престој на островот, за самото летувалиште Ипсос, и секако програмата со факултативни излети кои ќе можете да ги одберете во овие 7 дена.
ОСМИ ДЕН (ВРАЌАЊЕ)
Одјавување од собите до 09:00 часот локално време, и слободно време за прошетка и користење на плажа до договореното поаѓање кон Македонија. Пристигнување во Македонија во доцните вечерни часови.

Типови на соби

1/2 Приземје

Стандардно двокреветно студио поставено на приземје во главната зграда на вилата, секое има сопствен тоалет, мини кујна и брачен кревет или два единечни и тераса

1/2 Прв спрат

Стандардно двокреветно студио поставено на прв спрат во главната зграда на вилата, секое има сопствен тоалет, мини кујна и брачен кревет или два единечни, и тераса

1/3 Приземје

Стандардно трикреветно студио поставено на приземје во главната зграда на вилата, секое има сопствен тоалет, мини кујна и брачен и единечен кревет и тераса

1/3 Прв спрат

Стандардно трикреветно студио поставено на прв спрат во главната зграда на вилата, секое има сопствен тоалет, мини кујна и брачен и единечен кревет и тераса

1/4 Прв спрат

Стандарден четирикреветен апартман поставен на прв спрат во главната зграда на вилата, има две спални соби со 2 единечни кревети, има сопствен тоалет, мини кујна и тераса

1/2 Дрвена куќичка

Оваа дрвена куќичка е поставена во дворот на вилата, студио со брачен кревет, мини кујна, тераса и сопствен тоалет

1/4 Мезонет

Поставен во дворот на вилата, мезонетот има два брачни кревети, кујна, сопствен тоалет и тераса

1/2 Анекс приземје

Стандардно двокреветно студио поставено во анексот на вилата, секое има сопствен тоалет, мини кујна и брачен кревет или два единечни, и тераса

1/3 Анекс приземје

Стандардно трикреветно студио поставено во анексот на вилата, секое има сопствен тоалет, мини кујна и брачен кревет или два единечни, и тераса

Факултативни екскурзии

ПОСЕТА НА ПЛАЖАТА ГЛИФАДА И ФАБРИКАТА ВАСИЛАКИС

ПОСЕТА НА ПЛАЖАТА ГЛИФАДА И ФАБРИКАТА ВАСИЛАКИС

20.00 €

Целодневна посета на плажата Глифада, со попатна посета на фабриката Василакис, каде ќе имате можност да се запознаете и да дегустирате локални производи кои се наоѓаат само на островот Крф и секако да ги набавите по ниска цена. Глифада, една од најголемите песочни плажи на островот, ќе ве воодушеви со преубавиот златен песок и секако чистата вода од Јонското море

ПАЛЕОКАСТРИЦА И МАНАСТИРОТ ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА

ПАЛЕОКАСТРИЦА И МАНАСТИРОТ ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА

Посета на еден од најубавите заливи на Островот Крф, и воедно во Европа, Палеокастрица. Место каде што ќе уживаме во природните убавини, ќе го посетиме манастирот на Пресвета Богородица, еден од најстарите манастири во Европа, ќе уживаме во една од најчистите води на Јонското море, а целиот ден ќе го заокружиме со преубав панорамски поглед на целиот залив, уживајќи со локалните благи специјалитети, фрапе или коктел, и секако, уживање на базен.

Локација

Забелешка

 • Цените се изразени како (промо цени) се исклучиво со целосна уплата и важат до одредена дата.
 • Доколку уплатите по Black Friday цена, за споен термин или превоз не се одбива ништо на вториот термин.
 • Во случај за уплата на сингл соба по Black Friday цена, се сметат две цели суми од Black Friday цената
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени, не и на Black Friday цените
 •  При резервација задожително контактирајте на 071/227-847 или 071/227-837 за слободни капацитети и каков тип на студио е слободно.
  CHECK IN: ОД 14:00 ДО 16:00
  CHECK OUT: ОД 07:00 ДО 09:00
 • Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите, а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажана.
 • Двокреветни, трокреветни студиа и дуплекс апартман.
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first/last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Цените во табелата се изразени по лице за 7 ноќевања,
 • За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,
 • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
 •  Секој патник седи според бројот на уплата, доколку сакате да селектирате седиште истото се доплаќа 15 евра од седиште.
 • За сопствен превоз се одземаат 10 евра од цената на понудата (НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИ ИЛИ ДРУГИ ПРОМОЦИИ)
 • За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А ЕСКЕЈП ТРАВЕЛ 

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди