Hotel Moyses

Автобус

Термин Од 30.06.2024 - 07.07.2024

1/3 втор спрат

30.06.2024 - 07.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
26,040.00 den

23,436.00 den

420.00 €

378.00 €

Резервирај Јави се

1/5 ВТОР СПРАТ

30.06.2024 - 07.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
36,890.00 den

33,201.00 den

595.00 €

536.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 07.07.2024 - 14.07.2024

1/3 втор спрат

07.07.2024 - 14.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

30,504.00 den

492.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

-7 ноќевања во Хотел Моyses (цени по лице)
-вклучен автобуски превоз

Не вклучено

-Доплата за туристичка такса 1 евро од ноќ од соба
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување
-Доплата за клима 5 евра од ден
Хотел Мoyses се наоѓа на 80м од плажа. Хотелот располага со соби за 2, 3 и 4 и 5 лица. Во секоја од собите име единечни кревети. Хотелот располага и со апартмани од две соби, за 5 лица. Сите соби се на 2 спрат и имаат своја тераса кадешто има маса и столчиња, рингли во кујната за подготовка на храна и прибор за онолку лица колку што ќе престојуваат. Климата се доплаќа 5 евра од ден. Хотелот располага со базен којшто може патниците бесплатно да го користат.

Лептокарија е туристичко место на брегот на Егејско Море. Се наоѓа на 80км од Солун, во подножјето на планината Олимп. Плажата е долга и песочна, кадешто има преубаво шеталиште.  Шеталиштето, чистото море и прекрасната песочна плажа се само дел од привлечностите на Лептокарија. Местото е идеално за семеен одмор. Многу продавници, таверни, кафулиња, ресторани, бутици, како и  игралишта, забавни паркови со детски активности, лулашки за најмладите. Цените се многу пониски и поволни во таверните кадешто се нудат грчки специјалитети. Лептокарија е едно од ретките одморалишта каде можете да консумирате вода од чешма. Градската плажа е долга околу 5 км и има Сино знаме, со што се докажува чистотата и квалитетот на водата.

Типови на соби

1/2 Eco Room

Потесен тип на соба од стандардните двокреветни соби, располага со мини кујна, сопствен тоалет и сопствена тераса

1/2 ВТОР СПРАТ

Стандардна двокреветна хотелска соба, располага со два единечни кревети, мини лијна, сопствен тоалет и сопствена тераса

1/3 втор спрат

Стандардна трикреветна хотелска соба, располага со три единечни кревети, мини лијна, сопствен тоалет и сопствена тераса

1/4 ВТОР СПРАТ

Стандардна четирикреветна хотелска соба, располага со четири единечни кревети, мини лијна, сопствен тоалет и сопствена тераса

1/5 ВТОР СПРАТ

Единствен хотелски апартман во склоп на хотелот, кој располага со две соби со вкупно пет единечни кревети, мини кујна, сопствен тоалет и сопствена тераса

Локација

Забелешка

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-За ова патување важат општите услови на Т. А. Ескејп Травел

Искуства

  • Dragan4o

    cisto i eftino

Сподели Искуство

Слични Понуди