Хотел Ангелина (екс.Ангелос) 2*

Автобус

Термин Од 23.06.2024 - 30.06.2024

1/3 Triple room garden view

BB

23.06.2024 - 30.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
55,676.00 den

50,108.00 den

898.00 €

808.00 €

Резервирај Јави се

1/2+2 Side sea view

BB

23.06.2024 - 30.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
60,636.00 den

54,572.00 den

978.00 €

880.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 30.06.2024 - 07.07.2024

1/2+2 Side sea view

BB

30.06.2024 - 07.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
60,636.00 den

54,572.00 den

978.00 €

880.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

*Сместување во хотел Ангелос 2* (цени за наем)
*Појадок
*Користење на клима

Не вклучено

*Превоз за возрасни 50евра, за деца до 11,99 години 40евра
*Патничко осигурување
*Индивидуални трошоци
Хотелот зафаќа површина од 3000 кв.м и има 2 станбени згради, сопствена уредена територија за одмор – пријатна сенката во дворчето опколено со дрвца од калинки и паркинг простор за сите гости. Неодамна е извршено комплетно реновирање на хотелот, а реновирани се и сите внатрешни простори. Елегантните соби на хотелот ви нуда удобен престој, привилегирана локација веднаш на брегот на Егејското Море, а персонал е тука за да ви помогне да имате незаборавен престој и да уживате во сонцето, морето и гостопримство во едно од најубавите и живописните места на вториот крак.

Ормос Панагијас е мало место на источниот брег на Ситонија. Името го добива по црквата посветена на Света Богородица (на грчки Панагија) која е зачувана уште од периодот на Византија.

Делот покрај плажата е идеален за сите оние кои сакаат да имаат мирен семеен одмор бидејќи токму тука има убави места за уживање, разни градини и игралишта за деца. Плажата Трани Амуда е една од главните причини поради кои треба да појдете на летување во Ормос Панагиас. Ова плажа е една од најубавите плажи на вториот крак и има сино знаме!

Самото место е многу мирно, совршено за сите оние кои бараат вистинска релаксација, без метеж и сообраќај, идеално за парови и семејства со деца кои сакаат совршени плажи.

Хотелот Ангелос се наоѓа на живописниот залив недалеку од плажата. Нуди прекрасен поглед кон сините тиркизни води на Егејот, кој е достапен од речиси секоја хотелска соба и ниту еден гостин никогаш не заминува без да биде импресиониран.

Типови на соби

1/2 Standard room side sea view

Двокреветните соби со страничен поглед на море имаат капацитет за 2 лица. Собитте се наоѓаат во втората зграда на 2 кат. Во собите има еден брачен кревет, а собите се со големина од 19 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали. Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири. Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

1/2 Standard room sea view

Двокреветните соби со поглед на море имаат капацитет за 2 лица. Собите се во втората зграда на 1 кат. Во собите има еден брачен кревет, а собите се со големина од 19 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали. Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири. Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

1/3 Triple room garden view

Трокреветните соби со поглед кон градина имаат капацитет за 3 лица. Собите се во втората зграда на 1 кат. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет, а собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали. Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири. Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

1/2 Standard room

Двокреветните стандардни соби немаат поглед. Собите се наоѓаат во втората зграда на приземје и 2 кат. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали, со два единечни кревети или еден брачен. Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири. Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

1/2+2 sea view

Четирикреветните соби со страничем поглед кон море имаат капацитет за 4 лица (двајца возрасни и 2 деца до 12 години, или 3 возрасни и едно дете до 12 години. Собите се наоѓаат во првата зграда на 1 кат. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет на развлекување. Собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали. Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири. Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

Факултативни екскурзии

Посетете ја прекрасната плажа Трани Амуда

Посетете ја прекрасната плажа Трани Амуда

Уживањето е бесплатно! Прекрасна песочна долга плажа со сино тиркизно море. Плажата има сино знаменце

Посетете го островот Амулијани

Посетете го островот Амулијани

Од Ормос Панагиас можете да го посетите единствениот населен остров на Халкидики, Амулијани.

Агиос Николаос

Агиос Николаос

Не треба да пропуштите да го посетите селото Агиос Николаос, кое е во близина на Ориос, познато по добро сочуваната архитектура од 19 век, тесните улици со камчиња и убавите таверни. Треба да го посетите рано навечер и вечерате овде Во близина на Ормос се наоѓаат некои од најубавите плажи на Ситонија Латура, Лагониси, Талго, Ливари, Фава.

Локација

Забелешка

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 1.5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра ПО ЛИЦЕ, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во собите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-Дете до 11,99 години се сместува бесплатно доколку патува со 2 возрасни

-Трето и четврто лице плаќаат 50% од сумата

-За ова патување важат општите услови на Т. А. Ескејп Травел

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди