Dreamcatcher Studios & Apartments

Автобус

Термин Од 21.06.2024 - 28.06.2024

1/3 Студио

21.06.2024 - 28.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
20,770.00 den

15,578.00 den

335.00 €

251.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 28.06.2024 - 05.07.2024

1/3 Студио

28.06.2024 - 05.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
26,350.00 den

19,763.00 den

425.00 €

319.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
Користење на Wi-Fi

Не вклучено

Туристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
Доплата за корситење на клима уред се плаќа 6 од ден на лице место
Превоз (Скопје 60 евра, Штип 70 евра, Велес 60 евра, Радовиш 70 евра, Неготино 60 евра, Струмица 70 евра, Граничен премин 60 евра)
Превоз за деца од 2 до 11,99 години: попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години
Ескејп Травел за лето 2024 ви нуди Вила Dreamcatcher Studios & Apartments Тасос – Golden Beach на островот Тасос која е во сопствен закуп. Тасос е најсеверниот грчки остров кој се наоѓа на околу 8 километри од пристаништето Керомоти, а најблискиот град е Кавала. Тасос по површина е 12-ти остров по големина во Грција. Островот е исто така име на најголемиот град на островот – Лименас Тасос, богат со шуми, каменоломи од мермер, злато, маслиново масло и мед

План и програма

ПРВ ДЕН
За Тасос поаѓањата се секој петок почнувајќи од првиот термин 31.05.2024 па се до последниот од 20.09.2024

Типови на соби

1/3 Студио

* Студиата располагаат со сместувачки капацитети за 3 лица и имаат еден брачен кревет и еден помошен единечен, имаат мини кујна со фрижидер и електричен бокал. Готвењето не е дозволено во студиото, но секое студио има свој дел за готвење надвор од него. * Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости * Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро * Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Забелешка

* Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
* Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
* Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
* Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
* За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди