Вила Лион

Автобус

Термин Од 06.07.2024 - 13.07.2024

1/6+2

06.07.2024 - 13.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

128,898.00 den

2,079.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 17.08.2024 - 24.08.2024

1/6+2

17.08.2024 - 24.08.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници

128,898.00 den

2,079.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

7 ноќевања во вила Лион-наем
користење на Wi-Fi и клима

Не вклучено

Автобуски превоз – 50 евра по лице, за деца до 11,99 години 40 евра
Патничко осигурување
Индивидуални трошоци
Туристичка такса (околу 1,5 евра од ден)

Вила Лион се наоѓа помеѓу Никити и Агиос Јоанис Халкидики, со совршен поглед на заливот Торонеос. Вилата располага со паркинг простор за минимум 3 коли, скара, базен со лежалки и чадори, сауна и амам.
Вилата има три ката:

Приземјето нуди пространа кујна со сета модерна опрема вклучувајќи машина за миење садови, трпезарија, спална соба и бања со туш.
Скалите водат до првиот кат каде има кујна, простор за седење, спална соба со два единечни кревети и бања со туш.
Горниот кат нуди главна спална соба и пространа бања опремена со машина за перење.
Вилата е климатизирана, опремена со ТВ, интернет, мрежи против комарци, фен, пегла и даска за пеглање.

Вилата е оддалечена околу 1,2 километри од песочната плажа и шеталиштето во Никити, кое нуди многу супермаркети, локален фармерски пазар секој петок, таверни и барови, додека најблиските пекари се на главниот пат, на неколку стотини метри од сопственоста.


25% попуст за уплата до 01.04.2024 за термините од 19.05 до 15.06 и од 01.09 до 29.09

10% попуст за термините од 16.06 до 31.08

План и програма

ПРВ ДЕН
Поаѓањето е секоја сабота во утринските часови.Сместувањето е во 14:00 по локално време.
ПОСЛЕДЕН ДЕН
Напуштање на соби во 09:00 часот.

Забелешка

  • -Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
  • -Доплата за туристичка такса 1,5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
  • -Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
  • -Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
  • -Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
  • -За споен термин по РЕДОВНИТЕ цени, на вториот термин се добива 10% попуст, за ПРОМО цените нема намалување на споен термин
  • -Попустите Не се комбинираат.
  • -Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
  • -Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
  • -Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
  • -По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
  • -Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
  • -Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
  • -Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
  • -За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
  • -За ова патување важат општите услови на Т. А. Ескејп Травел

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди