Хотел Олимп во Банско достапен за зима 2024

Последна промена

13.02.2024 03:08

Хотел Олимп во Банско достапен за зима 2024

Хотелот се состои од две меѓусебно поврзани згради и нуди 30 двокреветни соби, 4 апартмани и 2 мезонети, како и неповторлива атмосфера на удобност и спокојство.

Хотелот има 24-часовна рецепција, простран лоби бар, главен ресторан со камин, традиционална бугарска кафена, конференциска сала, фитнес центар, спа центар, детско игралиште, складиште за ски опрема и лични додатоци на гостите, бесплатен паркинг, летна градина со скара, надворешен базен и шатл-служба до првата станица на лифт според распоредот на хотелот.

Хотелот има широк спектар на дополнителни услуги, вклучувајќи: перење, пеглање, хемиско чистење, трансфери, изнајмување автомобили, изнајмување велосипеди, туристички услуги – тури, пикник, јавање, разни забавни игри, планинарење во планина, стрелаштво , пејнтбол и многу повеќе.

Хотелот Олимпик е отворен во текот на целата година.

Во прекрасно уредената летна бавча со отворен базен, скара и детско игралиште, секој може да се одмори во топлите денови. Хотелот нуди различни можности за спортски и активности на отворено како пешачење во регионот, екстремни рути со кабриолет, риболов, рафтинг, јавање, макБаскет, планински велосипедизам и многу повеќе.

Цени за хотелот и резервации можете да направите со еден клик ОВДЕ.

Прочитај Повеќе